İkea Vintersaga – Zencefilli Ev Kurabiye

Ben bunu yapamadım 🙂 İkea isveç gıda marketinde zencefilli ev kurabiye görünce sizlere mükemmel bir ev kurabiye hazırlama hayali ile aldım. Birçok yabancı kaynakta gerçek kar yağmışcasına detaylı ve şık sunumlu kurabiye yazmasa inanamayacağım kadar hoş dekore edilmiş evler hazırlanmış.

Umduğum kadar kolay ve güzel olmadı ama yine de kurulumu ve deneyimimi yapmak isteyenler için paylaşmak istedim. Daha önce yaptığım şeker hamurlu ve glazür ile süslenmiş yılbaşı kurabiyeleri ve adın adım yapılış videosu için bu tarife bakabilirsiniz.

Kurabiye ev yapmak için hazır kalıplar var elbette ancak ikea isveç markette hazır halde de bulabilirsiniz. Kurabiye ev dışında üzerinde delik olan kalpler (ip ile asılabilen) ya da kurabiye adam şeklinde de hazır kurabiyeler var. Kurabiyeyi yapıştırmak için yine ikea isveç markette Dr.oetker baking glue hazır satılıyor. Ancak bu 1 tüp yapıştırıcı şeker tüm evi dekore etmek için yeterli olmuyor. Yapıştırıcıyı hazır almak yerine kendiniz yapmak isterseniz paketin üzerinde royal icing tarifi de bulunuyor.

Kurabiye ev kutunun iç tarafında adım adım kurulum fotoğrafları bulunuyor, bu sayede 10 dakika içinde hazır olabiliyor. Küçük çocuklar ile kaliteli zaman geçirmek için de çok zevkli bir etkinlik olabilir. Hem kısa sürede sonuç ortaya çıkıyor hem de süslemesinde yaratıcılıklarını konuşturabilirler.

Püf Noktası:

  • Royal icing evde hazırlamak yerine hazır almayı tercih ederseniz 2 tüp almanızda yarar var. 1 tüp yeterli olmuyor. Daha kolay sürülmesi için kullanmadan önce sıcak su içinde 1-2 dk beklletmek gerekiyor.
  • Daha renkli bir ev süslemek isterseniz marketlerde bulunan pasta süslerinden yada renkli şekerler alıp üzerine koyabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir