Cam kavanozları değerlendirme

Marketten ürünleri plastik yerine cam kavanoz ile almayı tercih ediyorsanız evlerinizde birçok cam kavanoz birikmiş olması olağan.. Birikmiş cam kavanozları değerlendirme çalışmasına hoş geldiniz 🙂

Cam, hem kullanım sonrası geri dönüşüm ile doğaya atık bırakmamak, hem de yiyecekleri muhafaza etme de daha sağlıklı olduğu için çok tercih ediliyor. Turşu, bebe maması, salça vb. birçok üründen cam kavanozlar kullanım sonrası evde birikiyor. Biriken cam kavanozları tekrar yiyecek, baharat vb. saklamak için kullanabileceğimiz gibi birçok farklı şekilde de değerlendirilebilir.

Daha önce cam bebek maması kavanozunu değerlendirmek için deniz kabuğu ile kaplayarak mumluk yapmıştım. Bu sefer cam kavanozları başka çeşitli şekilde değerlendirme yolları buldum ve paylaşmak istedim.

Cam kavanozlarınızı değerlendirmek için farklı fikirleriniz varsa benimle paylaşırsanız onları da denemek ve paylaşmak isterim.

Bu cam kavanoz değerlendirme çalışmalarında çok minik malzemeler kullandığım için daha önce yapılan çalışmalardan arta kalan kumaş, halat ip, kurdele vb. malzemeleri kullanabilmek açısından da faydalı projeler oldu.

Cam kavanoz değerlendirme çalışmalarının yapılışını detaylı olarak youtube videosundan izleyebilir, dilerseniz kanala abone olarak diğer videolar yüklenince ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Cam kavanozları değerlendirmek için çok şık bir alternatif. İhtiyacınız olan sadece silikon tabancası ve jüt ip / halat ip.
  • Çokça birikmiş aynı boyda cam kavanozların içeriğini üzerinde yazabilmenize yardımcı olacak bir alternatif. Böylece bir kutuya koyabilir tek tek çıkartmadan üzerinden içeriğine erişebilirsiniz. Kara tahta boyası ve fırça ile yine çok kolay bir çalışma.
  • Hem iğneleri saklamak, hem de dikiş dikerken kolayca ulaşabilmek için iğnelik yapımı. Bir parça elyafı kavanoz kapağına bir parça kumaş ile tutturup etrafını silikon yardımı ile kurdele ile kaplayabilirsiniz. Evde kalan minnacık parça kumaş ve kurdeleleri de böylece değerlendirebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir