Kalpli Yastık – 3 Farklı Tasarım – Sevgililer günü

Şubat ayının gelmesi ile birçok yerde sevgililer günü reklamları ürünleri hazırlıkları başladı. Bende sevgililier gününe kadar evde hazırlayabileceğiniz kolay ama şık sevgililer günü projeleri hazırlıyorum. Daha önce ahşap, çivi ve ip ile kalpli pano ve keçeden çatal bıçak sunumu hazırlmıştım. Bu proje de ise 3 farklı kalpli yastık hazırlayacağım.

Bu kalpleri ister evde bulunan yastıklarınızın üzerine isterseniz de yeni dikeceğiniz kırlentlerin üzerine kolayca uygulayabilirsiniz. Yastıkları kendiniz dikmek isterseniz daha önce paylaştığım zarf kırlent yapımından adım adım dikim detaylarına ulaşabilir çok kısa sürede kırlentlerinizi dikebilirsiniz.

Daha önce kırlentleri evde bulunan kumaşlar ile dikmiştim. Bu proje için hazırda beyaz kumaşım olmadığı için kumaş satın aldım. Bu kalpli yastıklar için beyaz amerikan bezi kullandım. Daha önce amerikan bezi hiç kullanmamıştım ancak sandığımdan daha güzel bir kumaşmış. Hem dikimi kolay, hem tok duruyor hemde fiyatı çok uygun ( 1m / 10 TL ).

Bu 3 farklı tasarımı olan kalpli yastıkları aşağıdaki açıklamalardan okuyarak yada youtube videosu izleyerek çok kısa sürede kolayca hazırlayabilirsiniz.

1. Kalpli Yastık / Pon Pon ile kalp yapımı

1. Kalpli Yastık / Pon Pon ile kalp yapımı

Bu pon ponları hazır 1 paket olarak aldım. Birçok yerde karışık renkli ponponlar olmasına rağmen tek renk kırmızı olarak bulmam biraz zaman aldı. Gerçi karışık renkli alsam ilerideki projelerde kullanırdım ancak karışık ponponların içinden tek tek kırmızıları ayırmak zor geldi 🙂 Pon ponları düzenli dizebilmek için daha önceki projede çizip kestiğim keçe kalbi kalıp olarak kullandım. Siz istersniz direk kumaşın üzerine kalp çizebilir isterseniz bir kumaş yada yağlı kağıda kalp çizip benim gibi kalıp olarak kullanabilirsiniz.

Kalpli çizim yada kalıbı yastığın üzerine koyduktan sonra, pon ponları silikon tabancası ile silikonlayıp tek tek yapıştırıyor, kalıp var ise kalıbı çıkartıyoruz. 1. kalpli yastık hazır 🙂

2. Kalpli Yastık / Minik minik kalpler

2. Kalpli Yastık / Minik minik kalpler

Bu kalpleri kalplli kurabiye kalıbı ile çizip kestim. Siz hali hazırda uygun boyuttta bir kurabiye kalıbınız varsa kullanabilir, yoksa bir kağıda istediğiniz boyutta kalp çizip onu kalıp olarak kullanablirsiniz.

Bu minik kalpler için kırmızı keçe kullandım. Keçeden minik kalpleri hazırladıktan sonra tek tek iğneleyip tam ortalarından makina ile dikiş geçtim. Dikiş makinanız yok yada kullanmak istemiyorsanız bu minik minik kalpleri silikon ile de kolayca yapıştırabilirsiniz.

Eğer siz de benim gibi bu minik kalpleri dikmek isterseniz öncelikle kalpleri dikip daha sonra kırlentin yan dikişlerini bitirmelisiniz.

3. Kalpli Yastık / Kocaman tek zarf kalp

3. Kalpli Yastık / Kocaman tek zarf kalp

Bu son kalpli yastıkta da 1. yastıkta kullandığım kalını kullanarak keçeden kalp çizip kestim. Bu sefer dikmek yerinde silikon ile üst bombeleri açık kalacak şekilde yapıştırdım. Üst bombeleri içerisinde zarf, not yada minik bir hediye koymak için açık bırakabilir yada tercihinize göre tamamen yapıştırabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir