Yılbaşı masası dekorasyonu

Yılbaşı yaklaşıyor, yeni yıl yeni umutlar yeni heyecanlar… Yılbaşında evde bir davet ya da aile yemeği organizasyonunuz var ise sizlere çok kolay ancak masanızı çok şık gösterecek bir yılbaşı masası dekorasyonu fikri hazırladım.

Büyük gruplarda masa yeterli değil ise bazen masa dekorasyonu / düzeni istediğimiz kadar yerli yerinde olamayabiliyor. Çatal-bıçakları tabağın için de bu keçe’den yılbaşı ağacı ile servis ederek kalabalık masa da yer kazanabilir hem de şık bir sunum hazılayabilirsiniz.

Ben renk olarak elimde bulunan yeşili seçtim ancak siz hazırladığınız yılbaşı masası dekorasyonunun konsptine keçenin rengini değiştirebilir, hatta ortadaki (çatal-bıçağı tutan) çizgi üzerine masa dekorasyonunuzda bulunan bir malzeme ile de süsleme yapabilirsiniz.

Keçe çalışmak için en kolay kendin yap mazlemelerinden biri. Daha önce keçe ile hiç dikiş kullanmadan kahve kılıfları yapmıştım. Hem kalınlığı uygun seçinçe tok durması, hem kenar dikişi istememesi hem de dikiş yerine yapıştırıcı ile de çalışılması açısından bir çok projede kullanılabilecek bir malzeme.

Malzemeler ;

  • Keçe
  • Makas
  • Kalem

Yapılışı ;

Eğer gerek görürseniz öncelikle bir kağıda agaç şablonu çizebilirsiniz. Daha sonra keçeye aktarıp makas ile ağaç şeklinde kesiyoruz. Çatal-bıçağı yerleştirip içine gireceği kısmı 1 cm eninde işaretleyip, iki enine çizgi kesiyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir