Kuru dallardan renkli minik yılbaşı ağacı süsleri

Daha önce şurada yapım detayları ve videosu bulunan ağaç dallarından yaptığım minik yılbaşı ağacı süslerini boyadım. Bu şekilde kullanmak isteyenler için yine yapımını detaylı şekilde video ile paylaşmak istedim.

Minik ağaçları önceki postta yaprığım gibi hazırlayıp hem su bazlı akrilik boya ile hem de sprey boya ile boyamayı denedim. Sonuç olarak ikisi de kapatıcı ve güzel oldu. Siz de evinizde hali hazırda bulunan boyalar var ise onları kullanabilir ya da ham olarak kullanabilirsiniz.

Akrilik boya olarak daha önce seramin tabak boyama için kullandığım Cadence su bazlı akrilik boyaları, sprey olarak da Polisan sprey boya kullandım.

Siz de benim gibi evdeki boyalarınızı kullanacak olursanız bana olduğu gibi sizler için de hiç maliyetsiz yılbaşı ağacı süsleriniz olacak. Hem maliyetsiz hem geridönüşüm hem de şık daha ne olsun 🙂

Gerekli Malzemeler ;

  • Akrilik boya veya Sprey boya
  • Fırça
  • Minik dallar

Yapılışı ;

  • Fırça ile minik dalların önce bir yüzünü boyuyoruz. 15-20 dakika sonra tersini çevirip boyuyoruz. 1-2 saat iyice kurumasını bekledikten sonra yılbaşı ağacına asmaya hazır 🙂

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir