Kolay Bileklik Yapımı – Lastik Toka ve Zincir ile

Bu projede çok kısa sürede az malzeme ile renk renk çeşit çeşit çok kolay bileklik yapacağız.

Bileklikler her ne kadar yazın gözdesi olsa da şu bitmeyen kış günlerinde hem evde oyalanmak hem de bahara yaza hazırlık yapmak için bu kolay bileklik yapımını sizlerle paylaşmak istedim.

Eğer evde kendin yap projeleri yada takı yapmak ile ilgileniyorsanız muhtemelen hiçbirşey satın almadan bu çok kolay bileklikleri hazırlayabilirsiniz.

Eğer evinizde malzemeler yoksa ve satın alacaksanız, lastik toka ve zincirden farklı farklı renkler alıp, değişik kombinasyonlar yapabilirsiniz. Hem çok şirin hem de kullanışlı bu kolay bileklikleri hazırlayıp hediye de edebilirsiniz.

Benim kullandığım zincir baya sert ve metal bir malzemeden olduğu için kargaburun kullanmam gerekti ancak siz daha kolay açılan yada plastik bir zincir kullanmak isterseniz elinizle de aynı işlemi kolayca yapabilirsiniz. Evinizde kargaburun yoksa zinciri açmak ve tokayı takabilmek için evde bulunan tamir aletlerinden de yararlanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Lastik Toka
  • Zincir
  • Kargaburun

Yapılışı

İlk önce zincirden bilek boyunuza göre parçalar hazırlıyoruz. Daha sonra zincirin baş ve sonundaki parçanın kenralarını kargaburun ile gevşetip lastik tokayı önce bir uca yerleştirip zinciri kıstırıyor, daha sonra diğer tarafını kıstırıyoruz. BİTTİ 🙂

Zincir ve farklı lastik tokalar ile sınırsızca modeller hazırlayabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir