Deri püskül / anahtarlık Yapımı

Deri hem doğal yapısı hem uzun ömürlü kullanımı hem de şık duruşu ile her daim akseusarların vazgeçilmez materyali. Deri püskülü yapmadan önce deri ile birçok başarısız denemem oldu. Makina ile birkaç proje dikmeye çalıştım ancak hem görüntüsü hem de kalitesi istediğim kadar iyi olmadı.

Deri ile çalışmak zor ancak bu püskülün yapımı çok kolay. Aşağıda adım adım fotoğrafları ile detaylıca anlatacağım. Gerekli malzemeleri edindikten sonra bu şık deri püskülün yapımı en fazla 15 dakika sürüyor.

Malzemeler:

  • Deri
  • Makas
  • Kalem
  • Anahtarlık veya çanta için aksesuar
  • Yapıştırıcı (Ben japon yapıştırıcısı kullandım ancak bali yada sıvı silikon daha iyi sonuç verir)

Öncelikle deri püskülün ölçüsüne karar vermeniz lazım. Fotoğraflarda gördüğünüz deri püskülün ölçüsü en 26 cm boy 8 cm. Püskül için il önce yukarıdan 2 cm düz çizgi çizdim. Bu çizgi üzerinde ve en altta yarım cm aralıklar ile noktalar koydum.

Yarım cm aralıklar ile çizdiğim noktaları birleştirdim. Bu çizgileri yukarıda çizdiğim  2 cm düz çizgiyi aşmayacak şekilde şeritler halinde kestim.

Şeritlerden bir tanesini tamamen kesip, anahtarlık olarak kullanacağım aksesuarın içinden geçirerek deri püskülün en başına yapıştırdım.

Yukarıda bıraktığım 2 cm  boyunca yapıştırıcı sürüp kendi etrafında çevirerek tüm şeriti sonuna kadar yapıştırdım.

İster çanta aksesuarı ister anahtarlık isterseniz de başka bir çok şekilde kullanabileceğiniz deri püskülümüz hazır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir